Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Dish 7596091



*

nr 759 6091


DISH

ceramics, Slas -73, dia 46, nagg.


keramik, Slas -73, dia 46


Condition: nagg

Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday May 21 2012
at 18:22:20


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/5 23:26:14 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
  • 8342 PUNCH BOWL
    Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Height: 12 cm,
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:41
  • 8243 BOX
    with lid, Sèvresmärke. Length: 13 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:13
  • 8068 DISH
    + egg, ceramics, Paradisverkstan, Öland. Diameter:..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:27
  • 8090 DISH
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Width: 33 ..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:29
  • 8303 DISH
    Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Swede..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:54
  • 8082 FRUITS
    stoneware, miscellaneous, 18 pieces, length: 4-15 cm,
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:05




Ladda ner broschyr